Walka z bliznami

walka-z-bliznami.jpg

Słowo „walka”, kojarzy się z agresją, zniszczeniem, bólem. Nie bez powodu jednak, pojawiło się ono w tytule tego artykułu. Chcemy mieć zdrowe ciało, a nawet, jeśli doszło do jego uszkodzenia, robimy wszystko, by przywrócić mu poprzedni stan i jak najszybciej o wszystkim zapomnieć. A przynajmniej do bolesnych wydarzeń nie wracać zbyt często.

Walka z bliznami – próba uwolnienia się od bolesnej przeszłości

Co jednak zrobić, gdy wyleczone ciało wciąż przypomina nam o wypadku, chorobie, doznanej krzywdzie? Rany nie zawsze goją się, nie pozostawiając po sobie śladu. Chyba, że mamy na myśli obrażenia wewnętrzne, z których wyszliśmy cało bez ingerencji chirurga. W wielu innych przypadkach, poważne uszkodzenia ciała, nawet wiele lat po naprawieniu i wyleczeniu, zwracają na siebie uwagę, jakby życie złożyło na naszym ciele swój niedbały podpis. Czy istnieje sposób na walkę z bliznami?

Najdłużej bolą wspomnienia, których nie da się wymazać z pamięci. Tym trudniejsze do zaakceptowania, im więcej pozostawiły po sobie śladów na naszym ciele w postaci blizn, z którymi bezskutecznie walczymy. To one wciąż przypominają nam tamto wydarzenie, czas spędzony w szpitalu, ból.

Na początku myślimy głównie o wyglądzie, ale z czasem uświadamiamy sobie, że nie tylko to się liczy. Chcemy wrócić do normalnego życia, ze spokojem spoglądając w lustro, biorąc gorącą kąpiel, czy wygrzewając się na plaży w upalny, letni dzień.

Walka z bliznami – czy możliwe, by zakończyła się naszym zwycięstwem

Być może próbowaliśmy już niejeden raz uwolnić się od przeszłości, ale walka z bliznami kończyła się porażką i dziś jesteśmy o krok od poddania się. To dobry moment, by zrobić dwie rzeczy: zaakceptować przeszłość i to, co po sobie pozostawiła oraz dać sobie jeszcze jedną szansę na uwolnienie od niej.

Pierwszy krok sprawi, że przestaniemy swoją uwagą i energią zasilać to, czego nie chcemy w swoim życiu. Jak wiemy, nie jesteśmy tylko ciałem. Nasze myśli, uczucia, emocje, wyobrażenia, mają ogromny wpływ na stan zdrowia i wygląd. Zaprzestając walki z bliznami, tak naprawdę przestajemy walczyć z własnym ciałem. To zaś jest idealnym momentem, by skutecznie zająć się jego regeneracją i odnowieniem.

Drugim krokiem jest skorzystanie z zabiegów regeneracji blizn. Pomoże nam w tym Perfectus Laser 3D poprzez silne stymulowanie mechanizmów autonaprawczych, w naznaczonej bliznami skórze. Poddając ją frakcjonowaniu laserowemu, wyraźnie spłycimy, skrócimy oraz poprawimy koloryt i strukturę blizn. Zabiegi sprawią, że wyglądem zaczną przypominać zdrową tkankę, a przecież o to właśnie chodzi. By skóra nie tylko była zdrowa, ale też na taką wyglądała.

Walka z bliznami to walka ze sobą, a przecież nie tego chcemy. Teraz wiemy, że możemy uwolnić się od blizn i na nowo cieszyć się każdą chwilą swojego życia.

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Aktualności

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice