Mikropigmentacja skóry głowy, czyli sposób na odzyskanie włosów bez przeszczepu – Łódź

lysienie.jpg

Posiadanie pięknych i gęstych włosów to dla większości kobiet i mężczyzn istotny atrybut podkreślający urodę i w przypadku jego utraty duży powód do zmartwień i poczucia utraty atrakcyjności. Problem utraty włosów dotyczy w głównej mierze mężczyzn oraz sporej grupy kobiet dotkniętych tzw. łysieniem androgenowym, czyli namiernym wypadaniem włosów i obumieraniem cebulek włosowych na skutek działania hormonów. Zjawisko to ma podłoże głównie genetyczne oraz spowodowane jest zaburzeniami na tle układu hormonalnego (zwłaszcza u kobiet). Problem nie dotyczy wyłącznie ludzi dojrzałych, ale zaczyna się już u nawet kilkunastoletnich chłopców. Inną grupę stanowią osoby dotknięte łysieniem plackowatym – chorobą o podłożu autoimmunologicznym, polegającą na miejscowej całkowitej utracie włosów, które wypadają tworząc nieregularne „placki”.

W przypadku zauważenia pierwszych objawów łysienia zaleca się stosowanie terapii pod opieką dermatologa i endokrynologa. W walce z łysieniem sprzymierzeńcem może być również medycyna estetyczna, zwłaszcza zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym oraz preparatami wspomagającymi wzrost cebulek włosowych i zahamowanie wypadania włosów.

Niestety, niekiedy dostępne na rynku kuracje okazują się niewystarczające lub też zostały one wdrożone zbyt późno, kiedy proces niszczenia cebulek włosowych spowodował nieodwracalne zmiany. Wówczas ostatnią deską ratunku jest przeszczep włosów lub mikropigmentacja skóry głowy.

rezultat mikropigmentacji skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to nowoczesna metoda tuszowania łysiny i optycznego zagęszczenia włosów w oparciu o makijaż permanentny, czyli płytkie wprowadzanie pod skórę barwnika imitującego naturalny włos. Dostępne obecnie metody oraz technologie barwników pozwalają na uzyskanie naturalnie wyglądającej „fryzury”. W przypadku mężczyzn mikropigmentacja polega na narysowaniu na skórze rysunku naśladującego krótko obcięte „na jeża” włosy. Dzięki tej metodzie można optycznie uzupełnić niedobór włosów w okolicy zakoli, czubka głowy lub też wykonać całkowity rysunek w przypadku zupełnego braku owłosienia. Właściwy dobór barwnika dostosowanego do naturalnego kolorytu włosów oraz specjalne techniki cieniowania również w obrębie owłosionej skóry głowy czynią ten zabieg niewidocznym dla otoczenia. Duże znaczenie odgrywa również doświadczenie i umiejętności linergistki wykonującej zabieg mikropigmentacji, dlatego warto zawsze poprosić o dokumentację fotograficzną wykonanych już zabiegów, sprawdzić certyfikaty potwierdzające kwalifikacje do wykonywania tego typu zabiegów.

Dla kobiet technika mikropigmentacji sprawdzi się w przypadku łysienia androgenowego na czubku głowy oraz w okolicach zakoli. Te ostatnie u kobiet maskujemy nieco inaczej niż u mężczyzn – metodą microblading, w postaci namalowania na skórze cienkich kreseczek, co wygląda bardziej naturalnie i efektownie przy związywaniu długich włosów, kiedy pokazują się zakola.

Mikropigmentacja skóry głowy jest metodą czasową i tak jak w przypadku makijażu permanentnego innych partii skóry, utrzymuje się do 24 miesięcy. W celu podtrzymania efektów zabiegu zaleca się jego powtarzanie co 12 miesięcy.

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Aktualności

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice