Oferta – Medycyna estetyczna

Leczenie bruksizmu


Leczenie bruksizmu Łódź

Bruksizm to schorzenie rozpoznane u 8-20% populacji ludzkiej, związane z nadaktywnością mięśni żwaczy. Pacjent w sposób niekontrolowany zaciska szczęki i zgrzyta zębami, co prowadzi do uszkodzenia szkliwa, ścierania koron zębowych, rozchwiania zębów, a także stanów zwyrodnieniowych stawów skroniowo-żuchwowych i przewlekłych bólów głowy. Przerosłe mięśnie żwaczy powodują przybieranie przez twarz kwadratowego kształtu.
Skutecznym sposobem pozbycia się problemu bruksizmu jest podawanie toksyny botulinowej w nadpobudliwe mięśnie żwaczy, co przyczynia się do ich osłabienia. 2-letnia kuracja przy pomocy botoksu, połączona z terapią nakładkową pomaga pozbyć się schorzenia na zawsze.
Zabiegi wykonuje się w odstępach 4-6 miesięcy, toksyna botulinowa podawana jest przy pomocy cienkich igieł bezpośrednio do mięśnia. Zabieg trwa około 10 minut i jest praktycznie bezbolesny.
Skutki działania toksyny odczuwalne są już po kilku dniach w postaci odprężenia i rozluźnienia okolic żwaczy. Poza korzyściami zdrowotnymi pacjent odnosi również korzyści estetyczne w postaci bardziej zaokrąglonego owalu i złagodzenia rysów twarzy.

Przeciwwskazania:

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (zespół Lamberta Eatona, miastenia gravis)
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • alergia na toksynę botulinową
  • infekcje, stany podgorączkowe
  • stosowanie antybiotyków
  • stosowanie leków antykoagulacyjnych
  • ciąża i laktacja

MediRaty

Informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Dowiedz się więcej…

925 zł
LECZENIE BRUKSIZMU

BOTOX®
  • 1 zabieg

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Aktualności

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice