Oferta – Medycyna estetyczna – Usuwanie zmarszczek

Botoks Łódź


Usuwanie zmarszczek Łódź

Toksyna botulinowa zwana popularnie „botoksem” (nazwa botox® zastrzeżona jest dla produktu firmy Allergan) to substancja stosowana w medycynie od wielu lat. Po raz pierwszy została ona wykorzystana w 1973 r. w leczeniu zeza. W latach 80-tych lekarze odnieśli sukces w leczeniu toksyną botulinową pacjentów z chorobami neurologicznymi, takimi jak dystonia kończyn, kręcz karku oraz dziecięce porażenie mózgowe. Współcześnie toksyna botulinowa posiada wiele zastosowań w lecznictwie, do najbardziej popularnych należą: leczenie zeza, dystonii szyjnej, migreny, chorób zatok, ślinotoku, otyłości, choroby wrzodowej, nadpotliwości, nietrzymania moczu.

Działanie redukujące na zmarszczki zostało odkryte przypadkiem przez lekarzy leczących pacjentów z powodu bolesnych skurczów twarzy. Od tego czasu toksyna botulinowa jest z powodzeniem stosowana w celu zapobiegania i redukcji zmarszczek. Jej działanie opiera się na zahamowaniu uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za skurcz mięśni. Podanie toksyny botulinowej rozluźnia mięśnie i powoduje zrelaksowanie skóry nad mięśniem, co w konsekwencji prowadzi do rozprostowania zmarszczek.

Najlepsze efekty przynosi ona w zapobieganiu powstawania zmarszczek mimicznych słabo utrwalonych, dlatego wbrew obiegowym opiniom botoks Łódź najlepiej zadziała u ludzi młodych, którym zmarszczki mimiczne nie zdążyły się jeszcze utrwalić, czyli około 30 roku życia. Oczywiście osoby z głębokimi zmarszczkami również odczują pozytywne skutki działania botoksu. Generalnie nie ma ograniczeń wiekowych dla osób, które chciałyby rozpocząć kurację toksyną botulinową, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji do tworzenia zmarszczek mimicznych, a także oczekiwań pacjenta.
Toksyna botulinowa nie jest remedium na wszystkie zmarszczki i nie można jej podawać wszędzie. Najlepsze efekty uzyskamy stosując botoks w okolicach zmarszczek poprzecznych czoła, lwiej zmarszczki, kurzych łapek, zmarszczek palacza. Toksyna nie wypełnia istniejących bruzd, a jedynie powoduje ich spłycenie. Optymalne działanie zapewni połączenie zabiegów ostrzykiwania toksyną botulinową oraz kwasem hialuronowym – wypełniającym zmarszczki i silnie nawilżającym skórę.

Pacjentów, którzy po raz pierwszy zapisują się na zabieg niewątpliwie odstrasza nazwa potoczna toksyny botulinowej, określanej również jako jad kiełbasiany. Należy pamiętać, iż w leczeniu zmarszczek podajemy znikome ilości tej substancji – średnio od 20 do 50 jednostek na okolicę (w zależności od preparatu). Śmiertelną dawką dla człowieka jest zaś 3000 jednostek. Skutkami ubocznymi zastosowania botoksu może być opadnięcie powieki (3% pacjentów), zjawisko rzadkie i czasowe, przemijające bóle głowy w ciągu kilku dni po zabiegu, przejściowe obniżenie czoła i brwi.

Zabieg należy do mało uciążliwych i trwa kilka minut. Lekarz podaje niewielkie dawki botoksu przy pomocy cienkich igieł w miejsca występowania zmarszczek. Podczas iniekcji pacjent może odczuwać delikatne kłucie w miejscu podawania preparatu. Bezpośrednio po zabiegu przez 4 godziny należy unikać schylania się, a także przechylania głowy na jedną stronę, gdyż mogłoby to spowodować przemieszczenie się botoksu. Nie należy również stosować środków odkażających i zawierających alkohol w miejscu iniekcji preparatu.

Asymetrie po zastosowaniu botoksu można łatwo zniwelować podając dodatkowe jednostki w trzecim tygodniu po zabiegu (15-21 dzień). Po tym terminie nie wykonujemy dostrzyknięć aż do trzeciego miesiąca po zabiegu, gdyż mogłoby to spowodować wytworzenie w ciele człowieka przeciwciał, które całkowicie uodpornią nas na działanie botoksu, przez co zabiegi mogą w przyszłości okazać się bezskuteczne. Czas działania toksyny botulinowej to 4 miesiące, jednak systematyczne jej stosowanie powoduje odzwyczajenie się skóry od marszczenia, dzięki czemu efekt zabiegowy utrzymuje się dłużej. Średnia częstotliwość wykonywania zabiegu to 6 miesięcy.

Przeciwwskazania:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (zespół Lamberta Eatona, miastenia gravis)
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • alergia na toksynę botulinową
 • infekcje, stany podgorączkowe
 • stosowanie antybiotyków
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych
 • ciąża i laktacja

MediRaty

Informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Dowiedz się więcej…

od 399 zł
TWARZ

BOTOX® / AZZALURE®
 • 1 OKOLICA* 399 zł
 • 2 OKOLICE 699 zł
 • 3 OKOLICE 949 zł
 • Podniesienie powiek 125-369 zł
 • Zmarszczki palacza 245 zł

od 925 zł
WSTĘGI MIĘŚNIA SZEROKIEGO SZYI

 • (tzw. szyja indycza)

od 665 zł
ZMARSZCZKI POZIOME SZYI

 • (tzw. obręcze Wenus)

od 665 zł
ZMARSZCZKI DEKOLTU

 • 1 zabieg

*1 OKOLICA: zmarszczki poprzeczne czoła lub lwia zmarszczka lub kurze łapki. Cena obejmuje standardowe ilości podania toksyny botulinowej (do 24u Botox®, do 60u Azzalure®). W przypadku wystąpienia konieczności podania większych ilości jednostek dopłata za każdą jednostkę – Botox® 15 zł, Azzalure® 6 zł)

Pracujemy na preparatach  BOTOX® i AZZALURE®

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 71 Kodeksu Cywilnego

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Aktualności

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice