Kiedy wrócić do pracy po laseroterapii?

laser-praca.jpg

Nie każdy może pozwolić sobie na urlop w dowolnym czasie. Nie zawsze też chcemy przeznaczać dni wolne w ciągu roku, na rekonwalescencję po zabiegach, których nie można zakwalifikować jako niezbędne. Do takich właśnie należą zabiegi z użyciem lasera. Kiedy więc możemy wrócić do pracy po laseroterapii?

Długość rekonwalescencji po laseroterapii – od czego zależy

Niezależnie, czy chodzi o zabiegi odmładzające, czy wybielanie zębów, zastanawiamy się, jak szybko możemy wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Czy wymagana jest rekonwalescencja, konieczność oszczędzania się lub zakazane jest wykonywanie określonych czynności, jak prowadzenie pojazdów, czy dźwiganie ciężkich przedmiotów?

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu, na który się zdecydujemy i który akurat jest nam potrzebny do uzyskania określonego efektu. To samo tyczy się laseroterapii.

Laserowa korekcja wzroku

To jeden z zabiegów, który wymaga bardzo długiego okresu rekonwalescencji. Zważywszy na to, że przez ok. 1 miesiąc należy unikać zadymionych i zakurzonych pomieszczeń i wysiłku fizycznego, przez tydzień nie korzystać z komputera, nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV nawet przez 6 miesięcy – do pracy wrócić możemy z dużym opóźnieniem.

Ginekologia estetyczna

Dzięki laserowi, w ginekologii estetycznej można nie tylko poprawić estetykę, ale też sprawność okolic intymnych. Jednym z innowacyjnych zabiegów, jest MonaLisa Touch. Poza efektami, dobra wiadomość jest taka, że do codziennych obowiązków, w tym do pracy, można wrócić zaraz po zabiegu, jeszcze tego samego dnia.

Depilacja laserem i laserowe wybielanie zębów

Tu również nie ma konieczności brania wolnego. W przypadku depilacji, należy m.in. korzystać z łagodzących podrażnienia kosmetyków i nie opalać się przez miesiąc. Gdy zaś chodzi o wybielanie zębów, przez okres ok. 2 tygodni, należy trzymać się tzw. białej diety.

Zabiegi odmładzające i redukujące blizny

W przypadku tych zabiegów, wiele zależy od rodzaju stosowanego lasera i samej laseroterapii. Korzystając z lasera ablacyjnego, np. CO2, można poddać się zabiegowi dermabrazji, który wykonuje się zwykle w warunkach sali operacyjnej, a pacjent poddawany jest znieczuleniu ogólnemu. Ze względu na zaczerwienienia, strupy i opuchliznę, zalecane jest pozostanie w warunkach domowych przynajmniej przez jeden tydzień.

Co innego, gdy do zabiegu odmładzającego, czy też redukującego blizny, użyty zostanie laser nieablacyjny erbowo – szklany, taki jak Perfectus Laser 3D. Choć nie powoduje on ablacji, czyli odparowania naskórka, nie jest mniej skuteczny. Wprost przeciwnie. Proces regeneracji inicjowany jest głębiej, dzięki czemu daje o wiele lepsze efekty w ujędrnianiu, zagęszczaniu i regeneracji skóry. To zaś sprawia, że nie ma konieczności wyłączenia z codziennej aktywności podczas rekonwalescencji skóry po zabiegu, a tym samym do pracy można wrócić już następnego dnia. Oczywiście idealnie by było, gdybyśmy zabieg wykonali w piątek, a w weekend dali sobie nieco wytchnienia i zadbali o skórę, która będzie zaczerwieniona i lekko opuchnięta.

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Aktualności

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice