Oferta – Chirurgia

Usuwanie znamion Łódź


Usuwanie znamion Łódź

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to metoda wykorzystująca prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości do usuwania zmian dermatologicznych, takich jak:

 • znamiona barwnikowe
 • włókniaki
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki wirusowe (kurzajki)
 • kaszaki
 • prosaki
 • tłuszczaki
 • kępki żółte
 • blizny przerosłe (keloidy)
 • rozszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje)

Zabieg prowadzi do zamierania komórek epidermy zmian, dzięki czemu są one usuwane w sposób trwały.
Zmiany dermatologiczne z reguły wymagają przeprowadzenia jednego zabiegu, zmiany naczyniowe – 1-2 zabiegów. Czas zabiegów wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od rozległości zmian.

Elektrokoagulacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesna. Po zabiegu w miejscu usuniętej zmiany widoczne jest zaczerwienienie, które przekształca się w strupek. Czas gojenia strupka wynosi 7-14 dni. Po wygojeniu się ranki pozostaje na skórze przebarwienie, które może z czasem przekształcić się w niewielką bliznę. W celu jej zmniejszenia lub całkowitego usunięcia możemy zastosować laser frakcyjny (od 2 tygodni po wyleczeniu się strupka).


Chirurgiczne usuwanie znamion Łódź

Do chirurgicznego wycięcia kwalifikują się w większości tzw. znamiona barwnikowe, które mogą przybierać różną postać:

 • znamiona barwnikowe płaskie – okrągłe lub owalne plamy w kolorze od jasnobrązowego do czarno-brązowego o regularnym kształcie
 • znamiona barwnikowe brodawkujące – charakteryzuje je występowanie drobnych guzków w obrębie plamy barwnikowej, występują głównie na tułowiu i mogą mieć nawet do kilku centymetrów średnicy
 • znamiona komórkowe – przybierają postać cielistego lub jasnobrązowego guzka, zlokalizowanego głównie na twarzy, szyi, karku, rzadziej na tułowiu
 • znamiona barwnikowe wrodzone – przyjmują postać od kilkumilimetrowych do olbrzymich, zajmujących niemal całą powierzchnię ciała, występują od urodzenia
 • znamiona barwnikowe owłosione – znamiona wrodzone, dodatkowo pokryte sztywnymi włosami
 • znamiona barwnikowe atypowe – pojawiają się w okresie dojrzewania i później, charakteryzują się wielkością powyżej 1 cm, nieregularnym kształtem, brzegiem i nierównomiernym rozmieszczeniem barwnika, mogą występować pojedynczo lub w dużej grupie i tworzyć tzw. zespół znamion dysplastycznych

Z wyżej wymienionych znamion do chirurgicznego wycięcia kwalifikują się przede wszystkim znamiona barwnikowe atypowe, znamiona wrodzone i wrodzone owłosione, gdyż niosą ryzyko przekształcenia w czerniaka złośliwego – prawdopodobieństwo takiego przekształcenia wynosi, w zależności od wielkości zmiany – od 2 do 30%. Do usunięcia nadają się również znamiona barwnikowe położone w miejscach narażonych na ciągłe drażnienie – biżuterią, ubraniem, w zgięciach.
Znamiona barwnikowe powinny znajdować się pod stałą obserwacją. Tym co powinno wzbudzić nasze zaniepokojenie i skłonić do kontaktu ze specjalistą jest zmiana:

A (ang. asymmetry) – asymetria
B (ang. border) – nierówne krawędzie
C (ang. colour) – nierównomierne kolory (2 lub więcej)
D (ang. diameter) – średnica większa niż 6 mm
E (ang. elevation) – zmiana grubości, wysokości

Wycięcie znamienia wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Lekarz wycina znamię z 1mm marginesem zdrowej tkanki. Po wycięciu znamienia zakładane są szwy i opatrunek, zdejmowane następnie po 7-14 dniach. Ranka po zabiegu może być lekko bolesna przez kilka godzin. Zabieg wycięcia pozostawia bliznę, początkowo widoczną, która z upływem czasu blednie i obkurcza się. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać jej moczenia i rozciągania. W celu poprawienia wyglądu blizny możemy stosować zabiegi lasera frakcyjnego, od około 2 tygodni po zdjęciu szwów. Niewskazane jest opalanie blizny 6 miesięcy od zabiegu.

Badanie histopatologiczne pozwala w 100% wykluczyć lub potwierdzić zmianę nowotworową, konieczność wykonania takiego badania może zasugerować lekarz prowadzący. Zdarza się, że wycięte znamiona odrastają. Wówczas konieczne jest powtórzenie zabiegu.


Dermatoskopia

Dermatoskopia to metoda badania znamion skórnych przy pomocy dermatoskopu – urządzenia wyposażonego w lupę powiększającą zmiany w stopniu 20-krotnym i światła standaryzowanego, dającego obraz trójwymiarowy. Badanie pozwala odróżnić, czy znamię posiada wskaźniki nowotworowe bez pobierania wycinków tkankowych. Jest przy tym bezbolesne, nieinwazyjne i może być wykonywane na każdym pacjencie, w tym również na kobietach w ciąży.

Czas badania wynosi od kilku do kilkunastu minut, w przypadku podejrzenia zmiany nowotworowej lekarz zleca chirurgiczne usunięcie znamienia, które następnie przekazywane jest do badania histopatologicznego w celu wykluczenia nowotworu.


Badanie histopatologiczne

Badanie histopatologiczne to badanie pozwalające w stu procentach wykluczyć lub potwierdzić nowotwór złośliwy skóry. Badanie wykonuje patomorfolog, który pod mikroskopem analizuje wycięty chirurgicznie fragment znamienia skórnego, oceniając jego struktury i komórki.

Badanie histopatologiczne zleca lekarz prowadzący pacjenta, jest ono wskazane w przypadku znamion barwnikowych atypowych oraz wszelkich znamion, w których może występować podejrzenie zmian nowotworowych.

MediRaty

Informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Dowiedz się więcej…


od 200 zł
Usuwanie znamion metodą elektrokoagulacji

 • Usunięcie pojedynczej zmiany

od 300 zł
PODCINANIE BLIZN POURAZOWYCH, POTRĄDZIKOWYCH

 • zabieg wykonywany kaniulą

60 zł
USUWANIE TELEANGIEKTAZJI METODĄ ELEKTROKOAGULACJI

 • pojedyncze naczynie

od 250 zł
USUWANIE TELEANGIEKTAZJI METODĄ ELEKTROKOAGULACJI

 • wybrana partia ciała

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Aktualności

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice