Oferta – Chirurgia

Chirurgiczne usuwanie blizn Łódź


Zabieg chirurgicznego usuwania blizn stosuje się w przypadku blizn:

 • szerokich, które rozeszły się np. po operacji
 • zostały nieestetycznie zszyte
 • zapadły się
 • starych i bardzo widocznych, które nie były poddawane żadnej terapii regenerującej

Należy pamiętać, że zabieg nie spowoduje zniknięcia blizn, ponieważ wycięcie starej blizny pozostawi na ciele nową bliznę, jednak umiejętnie wycięta, ładnie zszyta blizna, którą zaraz po zabiegu zaczniemy regenerować (np. laserem frakcyjnym) może stać się niemal niewidoczna.
Wycięcie chirurgiczne powoduje zmianę wielkości, a niekiedy ułożenia i kształtu blizny. Ostateczny efekt uzależniony jest od rasy, wieku, położenia blizny, a także postępowania po wycięciu. Blizny po wycięciu u osób młodych są bardziej widoczne ze względu na lepsze napięcie skóry. Pacjenci rasy czarnej mają z kolei większą skłonność do występowania blizn przerostowych i bliznowców. Blizny położone w zgięciach ciała obarczone są większym prawdopodobieństwem rozejścia się po zabiegu. Duży wpływ na ostateczny kształt blizny ma postępowanie po zabiegu wycięcia. Przyjmuje się, że blizna, którą pozostawiamy po wycięciu bez ingerencji po mniej więcej roku czasu osiąga swoją ostateczną postać. Wskazane jest włączenie zabiegów silnie regenerujacych, np. lasera frakcyjnego i rozpoczęcie ich zaraz po zdjęciu szwów i wygojeniu się ranki, kiedy blizna jest czerwona, a jej proces formowania dopiero się rozpoczyna. Regeneracja blizn przebiega długoetapowo i może zająć nawet kilka lat. Jeśli decydujemy się na regenerację przy użyciu lasera frakcyjnego, należy wziąć pod uwagę wykonanie średnio 5-8 zabiegów w serii. Jednak jeśli zadbamy o wczesny i intensywny proces regeneracji blizny, mamy szanse na skorygowanie jej do koloru i struktury przypominającej zdrową skórę.
Zabieg wycięcia blizny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jest on zupełnie bezbolesny. Po wycięciu blizny zszywa się brzegi rany, a szwy usuwa po 14 dniach.

Przeciwwskazania:

 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych i bliznowców
 • cukrzyca
 • ropne zapalenie skóry
 • nadczynność tarczycy
 • zaburzenia ciśnienia krwi
 • niedokrwistość

MediRaty

Informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Dowiedz się więcej…


od 380 zł
Chirurgiczne usunięcie blizny

 • 1 zabieg

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Aktualności

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice