Toksyna botulinowa – która lepsza?

Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową w medycynie estetycznej stosuje się w celu zapobiegania i likwidowania zmarszczek mimicznych czoła (lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne), kurzych łapek, zmarszczek palacza, podniesienia brwi. Toksyna botulinowa jest substancją doskonale znaną i przebadaną, stosowaną od lat 70-tych ubiegłego wieku w medycynie, m.in. w leczeniu zeza i chorób neurologicznych. Bardzo dobre efekty daje ona w leczeniu nadpotliwości i bruksizmu, gdzie kilkukrotne podanie substancji może na zawsze wyeliminować dolegliwości pacjenta.

Szeroki wybór toksyny botulinowej

Na rynku usług medycyny estetycznej dostępne są 3 preparaty zawierające toksynę botulinową – Botox® marki Allergan, Azzalure® Galdermy i Bocouture® Merz. Każdy z preparatów różni się nieco działaniem oraz ma swoją odrębną procedurę podawania. Zabieg iniekcji toksyny botulinowej jest szybki i mało uciążliwy. Efekty widoczne są z reguły już po kilku dniach i utrzymują się średnio od 4 do 9 miesięcy. Zabieg stosowany w celu redukcji zmarszczek najlepsze efekty przynosi przy względnie wczesnym rozpoczęciu podawania botoksu, czyli od około 30 roku życia, kiedy zmarszczki mimiczne nie są jeszcze utrwalone, a zabieg w doskonały sposób zapobiega ich pogłębianiu się, dzięki czemu możemy cieszyć się gładkim, naturalnie wyglądającym czołem i okolicą oczu przez długie lata.

Efekty stosowania toksyny botulinowej

W zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać stosujemy różne preparaty. Preparaty Botox® i Bocouture® dają bardziej naturalne efekty, wpisujące się w obecne trendy medycyny estetycznej – efekt wygładzenia przy jednoczesnym braku całkowitego unieruchomienia mięśni, jednak wśród części klientów, zwłaszcza przyzwyczajonych do mocniejszych efektów, działanie toksyn może się wydawać zbyt słabe lub krótkotrwałe. Preparat Azzalure® zapewnia mocniejsze efekty wygładzenia, ale kosztem intensywniejszego i dłuższego unieruchomienia mięśnia. Sprawdzi się on najlepiej w przypadku głębokich, utrwalonych zmarszczek mimicznych.

Sztuka i Estetyka to klinika zlokalizowana w samym centrum Łodzi, w której od ponad 5 lat wykonujemy zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, a efekty dostosowywane do oczekiwań naszych pacjentów.

Sztuka i Estetyka - Medycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna, chirurgia - Łódź
Sztuka i EstetykaMedycyna estetyczna, kosmetyka profesjonalna i chirurgia.
Zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki w Łodzi.

Znajdź nas na Facebooku

Akceptujemy płatności

karty-eservice

© Copyright by Sztuka i Estetyka 2016-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie TwojeCentrum.pl